“Bilal Erdoğan’dan Bulgar siyasetçiye her ay 1 milyon dolar sözü”

Türkiye ile Bulgaristan arasında Burgaz Başkonsolosluğu ataşesi Uğur Emiroğlu’nun istenmeyen adam ilan edilmesi üzerine ortaya çıkan krizde, Bulgaristan medyası tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı.

imageGazeteport’un haberine göre, Bulgaristan medyasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütfi Mestan’ın yeni parti kurması için 20 milyon dolar verdiği haberlerinden sonra bu kez Bilal Erdoğan’ın adı geçtiği bir gelişmeyi sayfalarına taşıdı.

Bulgaristan’da haftalık yayınlanan ve internet sitesi bulunmayan Yukehg Gazetesi “Skandal.. Türkiye’den 1 Milyon Dolar ” başlığıyla verdiği haberde Bilal Erdoğan’ın Ankara’da Lütfi Mestan ile bir araya geldiğini yazdı. Gazete haberinde Bilal Erdoğan – Lütfi Mestan buluşmasında her ay bir milyon dolar para desteği sözü verildiğini ve bu paranın Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden verileceği ileri sürdü.

Yukehg Gazetesi ayrıca Lütfi Mestan’ın kuracağı DOST partisine seçimlerde Türkiye’den 50.000 oyun sözü verildiğini de ekledi. Para transferinde Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe’nin aracılık ettiği de gazetenin iddiaları arasında.

Gazete haberinde Bilal Erdoğan’dan bahsederken “Bilal Erdoğan’ın adı son olarak IŞİD petrolü ticaretinde geçmişti” dedi.