Batı Trakyada Pomak Halkı Hazımsızlığı Devam Ediyor.

Yunanistan X – Faktör yarışmasına katılan Pomak Ayferden sonra Aristotelio üniversitesinin iskecedeki Pomak köylerinde yapmak istediği 6-12 yaş çocukları ağız sağlığı ile ilgili bilgilendirme ve diş kontrolü ihtiva eden bir programda Pomak köyleri ifadesini kullanması Batı Trakyalı türkçüleri çileden cıkardı.

imageSelanik Aristotelio Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Masutis marketler zinciri ve Colgate – Palmolive Hellas şirketinin çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı kampanyasının tanıtım broşüründeki “Pomak köyü” ifadesinin yeralması üzerine Pomak düşmanlıklarını yine ortaya çıkartmaya başlayan Türk ırkçıları sahip oldukları gazetelerde Pomaklara saldırmaya yeniden başladılar.

“YUNANİSTAN’IN EN BÜYÜK POMAK KÖYÜ…”

Aristotelio Selanik Diş Hekimliği Fakültesi ile Masutis, Colgate – Palmolive şirketlerinin 6-12 yaş çocuklarına yönelik bilgilendirme kampanyasının duyurulduğu ilanda, “Faaliyet, diş hekimlerinin 12 Mayıs Perşembe günü ziyaret edecekleri, Yunanistan’ın en büyük Pomak köyü olan İskeçe ilindeki Ketenlik’ten (Kendavros) başlıyor.” ifadeleri yeralıyor.

Diş sağlığı kampanyasındaki “Pomak” ifadesinin yer alması kimi Pomak halkı düşmanı ırkçıları rahatsız etmiş görünüyor.

Pomak halkının varlığının dile getirilmesini hazemedemeyen sözkonusu ırkçı Gazete paçavrası: http://www.milletgazetesi.gr/view.php?id=4690