İzmir Pomaklar Derneğinde Nitelikli Dolandırıcılık Davası Açıldı

Pomak halkının özgür varlığına karşı kurulmuş, Pomak halkına karşı Pomak ismini kullanarak içten mücadele eden kendilerine “pomak türkleri” diye adlandıran grupların oluştursuğu “İzmir Pomak Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ” hırsızlık ve dolandırıcılıkla çalkalanmaya başladı. Dolandıracak Pomak azaldıkça sanırız birbirlerini dol dırmaya başlıyorlar.

Bu konuda tabiki hukuki olarak  son sözü mahkeme söyleyecek gibi duruyor.

Uzun süredir devam eden izmir pomaklar derneği içindeki,ihtilaf nitelikli dolandırıcılık davası açılarak mahkemeye taşındı.

Derneğin resmi başkanı İsmail Kar’ın dernek üyelerinden Ercan Çokbankir ve kendisini dernek başkanıyım diye tanıtan Gürbüz Öngören hakkında avukatı aracılığı ile İzmir mahkemesine suç duyurusunda bulundu.

İsmail Kar’ın dilekçesini inceleyen savcılık nitelikli dolandırıcılık suçuyla dava açtı..

Savcı inceleyerek kabul ettiği şikayet ile şahıslar hakkında derneğin amblemini kullanarak davetiye bastırıp satmak suçu ile dava açıldı.

Daha önce basına yansıyan derneğin 2 başkanlı dernek haberleri ile gündem olan pomakların ihtilafı, bu sefer hukuk yoluyla devam edecek gibi görülüyor. sahte yönetim ve başkanın davetiye bastırarak satışının yapılmasıyla bugün düzenlenmesi planlamış olan pomaklar yemeğinin ne olacağı bilinmiyor.

kaynak :

http://www.aktuelhaberci.com/2017/03/izmir-pomaklar-derneginde-nitelikli-dolandiricilik-davasi-acildi/