MEMURLARIN YURT DIŞINA ÇIKIŞINDA YENİ ŞART…

Yunanistan’a ve Bulgaristan’a sınır komşusu Edirne’de memurların yurt dışına çıkarken Valilik makamından almaları gereken yazılı izin şartına yıllık izin alma şartı da eklendi.
OHAL kapsamında, Edirne’de görev yapan memurların, Bulgaristan’a ve Yunanistan’a çıkış yapmaları için Valilik’ten yazılı izin alınarak çıkılması uygulamasını başlatmıştı.
Valilik OHAL kapsamında yurt dışı çıkış iziz belgesiyle birlikte, yıllık izin alınması şartını da getirdi. Edirne Valiliği’nin resmi kurumlara gönderdiği yazısında;
“OHAL kapsamında yayınlanan KHK’lar ile alınması zaruri olan tedbirler ve bunlara ilişkin esaslar doğrultusunda, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yurt dışına çıkışlarında kurumlarca izlenecek usul ve esaslar, ’Yurt Dışı Çıkış Belgesi’nin hazırlanması ve ne kadar süreyle kullanılabileceği dair talimatlar ilgili sayılı yazımız ile bildirilmiştir. Ancak bundan böyle yurt dışı çıkış belgeleri Kurum Amirleri için (Vali Yardımcısı, Kaymakam, Bölge Müdürü, İl Müdürü, Şube Müdürü.) Vali. Kurumlarında Amir, Şube Müdürü pozisyonunda olmayan personeller için (doktor, mühendis, şef, öğretmen, polis memuru, hemşire, ebe V.H.K.İ, teknisyen, tekniker, hizmetli, memur, işçi) için kurumdan sorumlu ilgili Vali Yardımcısı. İlçelerde görevli personelin tamamı için Kaymakam tarafından imzalanacak olup, yurt dışı çıkış belgesi kamu personelinin izin belgesi ile birlikte tanzim edilecek ve izni süresince geçerli olacaktır. Uygulamanın bu şekilde yürütülerek herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesini önemle rica ederim.”

Pomaknews Edirne

0