GRUP YORUM “Bağımsız Türkiye” Halk Konseri

“Bağımsız Türkiye” Halk Konseri

Bağımsızlık, her vatanseverin ortak düşüdür. Bunun için seve seve verir canını. Anadolu toprakları üzerinde, her ulustan insan, tarihin en onurlu bağımsızlık savaşlarından birini vermiş, tüm vatanseverlerin kanı birbirine karışmıştır.

Bu onurlu topraklarda, vatanımız bağımsız olsun, hiçbir emperyalist güç bu ülkenin zenginliklerini sömürmesin, alınterimiz sömürülmesin, özgür-eşit-bağımsız bir Türki…ye kurulsun diye düştük toprağa o günden bugüne… Ortak düşümüzü gerçeğe çevirmek için yazıldı Kızıldereler… Anti emperyalist mücadelede bu düş için ödendi bedeller…

Düşü gerçeğe çevirmenin kavgasını hala veriyoruz. Çünkü vatanımız hala işgal altında.

Emperyalistler gizil-açık hala sömürüyorlar ülkemizi. Kavgayı sürdürüyoruz; vatanımızı ölesiye seviyoruz çünkü. Türkülerimiz hala o sevdaya, hala o kavgaya dair bu yüzden…

Bu kez büyük bir halk konserinde, ücretsiz olarak düzenleyeceğimiz “Bağımsız Türkiye” konserinde haykıracağız o düşümüzü. Büyük bir sahne üzerinde, konuk sanatçı dostlarımızla birlikte bağımsızlık marşları, türküleri söyleyecek, şiirler okuyacak, gösteriler sunacağız.

“Bağımsız Türkiye” konseri, Bakırköy Adalet Sarayı’nın E-5 karayoluna bakan arka yüzünde, her hafta “Cumartesi Pazarı”nın kurulduğu alanda yapılacak. 17 Nisan Pazar günü, saat 15.00’de başlayacak konserimiz.

On binlerce dinleyicimiz dolduracak o alanı biliyoruz. Belki de dünyanın en büyük korolarından biri olacak o gün orada. Yüreği Türkiye’nin elbet bir gün bağımsız olacağı inancıyla dolu kocaman bir koro…
Halk müziğinden rock müziğe, etnik müzikten protest müziğe kadar alanlarında söz sahibi olan sanatçı dostlarımız, kendi şarkıları yanında Yorum şarkıları da seslendirecekler konserde.
Dans gösterileri de olacak programımızda. İnönü konserimizde bizimle birlikte sahnede yer alan ekip, “Bağımsız Türkiye” konserinde de bizimle birlikte olacaklar.
Konser alanına değişik yerlere kurulacak barkovizyonlarla herkesi konseri sorunsuz olarak izlemesi de sağlanacak…
O gün orada yeni bir coşkuyla söyleyeceğiz türkülerimiz, şarkılarımızı, marşlarımızı…
Yeni bir coşkuyla okunacak bağımsızlık şiirleri…
Yürekler bağımsızlık düşüyle bir kez daha yanacak. O inanç bir kez daha çelikleşecek gözlerimizde…
Aynı duyguları yaşayan herkesi 17 Nisan’da, saat 15.00’de Bakırköy’e çağırıyoruz…
Grup Yorum

i Konuk Sanatçılar

-Leman Sam
-Kubat
-Mor ve Ötesi
-Burhan Berken
-Tuncel Kurtiz
-Sırrı Süreyya Önder

İrtibat
0212 238 66 62
0212 238 66 72
0538 587 59 08

Daha Fazla Bilgi İçin
www.grupyorum.net
www.halkkonseri.com

0