Türkiyede Pomakça İlk Düğün Davetiyesi Hazırlandı.

Uzun zamandır Pomak halkının varlığını ortaya koyma gayretleri günlük yaşama aktarılmaya başlandı. Pomak diline sahip çıkma çabaları günlük yaşamımıza girmeye başladı. Yeni evlenen genç çift düğün davetiyelerini Türkçe&Pomakça olmak üzere iki dilli olarak hazırlandı. Bu şekilde iki dilli davetiyelerin Pomak gençlerine örnek teşkil etmesini diliyoruz.

Evlenen çiftin neden böye bir davetiye hazırladıklarını kendileri çağrı metinlerinde açıklamışlar,sizlere aynen aktarmak istiyoruz;

Düğünümüz Var! (Yimame Svadba!)

Duygu ile Barış evleniyorlar!

Bir yanı Türkçe diğer yanı Pomakça davetiyemizin de dediği gibi: Geleceğe tohum attığımız bu mutlu günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız…

‘Azıcık sosyal mesaj’ içerikli davetimizde sevincimizi ve hassasiyetlerimizi tüm vurgusuyla yansıtalım istedik. 

Duygu da Barış da Pomak, düğünleri de iki Pomak’ ın evlilik seremonisi… Pomak kimliği, Pomak kültürü, Pomak dili gelecek nesillere ulaşsın, keşfedilsin, yaşasın, yaşatılsın ve kaybolmasın istiyorlar. Bunu sağlayacak öncelikli şey Pomakça’ nın kullanımı ve öğretilmesi.

Duygu ve Barış Çanakkale’ de yaşayacak. Ve Kazdağları ‘altına hücumcular’ın, küresel altın tekellerinin saldırısı altında; havası, suyu, toprağı, tüm florası ve yöre insanları zehirlenmek isteniyor. Bu duruma dikkat çekmek istedik: Kazdağları’ nın üstü ‘altın’dan değerlidir!

Ve renkleri yeşil, kırmızı, siyah. Davetiyede hakim renkler bunlar. Ellerini birleştirdiler. Geleceğe birlikte yürüyorlar. Bu birlikteliğin ve yürüyüşün başlangıcı anına katılımınız onları mutlu edecektir.

Duygu ile Barış’ ın düğününe davetlisiniz! 

23 Mayıs 2013 Perşembe
19.00- Kına- Güneş Düğün Salonu
İzzettin Çalışlar Cad. Hanımeli Sok. No:3 Haznedar 
Bahçelievler/İSTANBUL

25 Mayıs 2013 Cumartesi
19.00- Düğün- Flaş 2 Düğün Salonu
Kartaltepe Mah. E5 Yanyol Üzeri Küçükçekmece Belediyesi Yanı
Sefaköy Küçükçekmece/İSTANBUL

1 Haziran 2013 Cumartesi
12.00- Yemek- Kardelen Düğün Salonu
20.00- Düğün- Kardelen Düğün Salonu
Çan Belediyesi Kapalı Pazar Yeri Yanı Çan/ÇANAKKALE

Bizde Pomaknews Agency ailesi olarak genç çiftimizi böyle bir girişimi gerçekleştirdikleri için tebrik ediyor ve  ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Pomaknews Agency

0