Kızılordu korosu 1-4 Haziran’da Ankara’da konser verecek.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’na bağlı dünyaca ünlü Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Akademik Topluluğu, 1-4 Haziran’da Ankara’da ücretsiz konser verecek.

AA

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Akademik Topluluğu, Dikmen Vadisi’nde 4 gün boyunca başkentlilerle buluşacak.

Kızılordu Korosu, Rus Halk Müziği ve Rus Halk Dansları’nın yanı sıra Mehmetçik türküsü olan ”Ay Akşamdan Işıktır”, ”Ceddin Deden”, ”Çanakkale Türküsü” ve ”10. Yıl Marşı”nı da Türkçe seslendirecek.

Konserde, bazı parçalara Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da eşlik edecek. Başkentliler, dünyanın en büyük ve en eski iki bandosunu bir arada ücretsiz izleme fırsatı bulacak.

Konseri organize eden Büyükşehir Belediyesine bağlı BELYA şirketinin Genel Müdürü Avni Kavlak, ekibin Ankaralılara açık havada ücretsiz konser vereceğini belirterek, ”Bu ekip, gerçek Kızılordu korosudur” dedi.

Konserin, Dikmen Vadisi 2. Etap’taki Amfi Tiyatro’da 1-4 Haziran’da saat 20.00’de başlayacağını bildiren Kavlak, iki bölümden oluşacak konserin iki saat süreceğini kaydetti.

0