KATİL SÜRÜSÜNÜN BİRLİK BERABERLİĞİ

taksim1-baris-mitingi_2Artık herkes kabul etsin. Bu ülke solculardan nefret ediyor. Onları görüldüğü her yerde ezilmesi, öldürülmesi gereken hasta bir topluluk olarak görüyor. Ne kadar öldürürsek ne kadar azaltabilirsek sayılarını o kadar iyidir mantığıyla her şeyi mübah görüyor. Devletin olağan şüphelileri hep solcular. Onları öldürmek, eziyet etmek, topluca katletmek serbest. Devletin aklı böyle formatlanmış ve bu değişmiyor, değişmeyecek.

80 öncesindeki solculara yönelik katliamlarını sağ-sol çatışması diyerek gizlemeye çalıştılar. 80 sonrası ise bölücülük, yıkıcılık ve terör diyerek, yabancı istihbaratlar ülkemizi karıştırıyor diyerek gizlemeye çalıştılar. Ve her zaman öldürdüklerini suçladılar. Her zaman en salakça senaryolar üreterek gerçek katilleri korudular. Ölenler ölmeyi haketmişti onlara göre. Katilleri devletin parasıyla beslediler üstelik. Yani öldürdüklelrinden aldıkları vergilerle beslediler. Katilleri her zaman ödüllendirdiler.

Bu insanlık dışı düşünceyi toplumun önemli bir kesimine de haklım kıldılar üstelik. Devletin kendine ait gördüğü bir kitlesi var. Devletin polis, memur, subay, katil ve işkenceci çıkarttığı bir kitle var Türkiye de. Onun dışında kalanların zerre kadar değeri yok.

Yaş ilan ederken bile devleti ikna edemediler ki araya korucu ve asker-polisleride kattılar. Neden sadece Ankara katliamında ölenler için yas ilan etmediler sanıyorsunuz. Çünkü onlar ölümü haketmişti, az bile ölmüşlerdi, onlar kendilerini bombalamıştı. Böyle vahşi bir zihniyet daha nasıl kendisini göstersin? Ben buyum diye baş baş bağırıyor işte. Bu kadar kötüler, bu kadar vicdansızlar işte.

Yani sorun Erdoğan ve çetesini aşan bir durumu işaret ediyor aslında. O yüzden “birlik beraberliğe yöneliktir bombalamalar” zırvası bomboş bir söz. Neyin birlik beraberliği? Devlet ile milletin mi. Devlet köleleri ile geriye kalan bir avuç solcunun mu birlik beraberliği? Zaten kendi karanlık kirli kitleniz ile bir bütün olmuş solculara saldırıyorsunuz, sizlerin birlik beraberliğinde bir sorun yok ki. Katil sürüsü olarak bir ve berabersiniz zaten.

Bir düşünün neden Sağcılara dincilere yönelik hiç bir katliam yok Türkiye tarihinde? Çünkü onlar devletin kitlesi. Devlet kendi kitlesi olarak onları seçmiş. Saldırılar, bombalamalar, faili meçhuller, zulüm ve katliamlar hep solculara ve Kürtlere yöneliktir. Hadi Kürtler silahlı bir savaş veriyor, intikamlarını bir şekilde alabiliyor.

Ya solcular? Solcular hep öldürülüyor, hayatları hep cehenneme çevriliyor bu ülkede. Hapishaneler, işkenceler, yoksulluklar hep onlar için. Devletin önemli kademelerinde yerleri yok. Bu devlet için hep ezilip yokedilmesi gerekenler onlar. İnanınki devlet su an şu kadar sayıda solcu ve Kürt daha eksilttik hesabı yapıyor. Devletin içine yerleşmiş çeteler yok, devletin kendisi bir çete gibi hareket ediyor.

Nazım Hikmet in akrep gibisin, köyün gibisin diyerek veya Aziz Nesin in ülkenin yüzde altmışı diyerek işaret ettiği kitle devletin gerekli insan gücünü sağladığı kitledir. Üstelik çok çok kibarlaştırarak, sayılarını azaltarak söyledi onlar. Türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri iç savaşını bitirmedi. O yüzden her yerde bir vatan haini aradılar, her solcuyu vatan haini diye damgaladılar, burası bizim ülkemiz defolun gidin dediler. ” Gerekirse bu ülkede 15 milyon kalana kadar öldürürüz herkesi” dedi onlar. Ankara daki katliamdan sağ kurtulup geri dönenlerin otobüslerini Kırşehirde taslayan kitle bu işte. İşte devletin aklı bu. Kendi sadık kitlesi, kulları, katil sürüleri var onların.

Nazımın şirinden devşirerek; Ya solcuların sayısını çoğaltarak ölü vatanımıza hayatı götüreceğiz, ya da vatanımıza inecek ölüm. Bu kanlı, korkak, kirli ve karanlık kitlenin sayısını azaltmadan devlet bizi öldürmeye, katletmeye, hayatlarımızı cehenneme çevirmeye devam edecek.

Hasan Kenar

2015.10.12 / Pomaknews Fransa

1+