Misyonumuz

Sitemiz Neden kuruldu, Neyi hedefliyor?
Öncelikle tüm ülkelerde yaşayan (Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya başta olmak üzere tüm her yer)  Pomaklara hitab edebilecek bir çizgide olacağız.
 

Tüm ülkelerdeki Pomak halkının mensuplarını birleştirici bir tutum sergilenecektir.

Yönümüz ne Türkiye ne Bulgaristan nede Yunanistan olmayacaktır.

Yaşadığımız ülkeler arası bir dostluk ve kültürel köprü olabilme çabası içerisinde olacak ve Pomakların hassasiyetlerini gözardı etmeden yaşanılan ülkenin hassasiyetlerine uygun bir çizgisi olacaktır.

Pomaklara ,Pomak halkının bir mensubu oldukları bilincini taşımayı temel hedeflerimiz arasında olacaktır.

Pomaknews tüm bölge ülkeleri tarafından kendi kültür ve gelenekleri ve tarihi olarak yansıttıkları bizden çaldıklarını kıskançlıkla sahip çıkacak ve bunu cesurca dile getirecektir.

İlerki safhalarda tüm ülkelerdeki Pomak halkına ulaştırılmak amacıyla basılı yayına dönüştürülmesi hedeflerimiz arasındadır.

Her ülkede yaşayan Pomaklar ne kadar çok  birbirinden haberdar olup , birbiriyle iletişim içerisinde olursa güçlenecek ve yanlızlık hissini yenecektir düşüncesinden hareketle bu misyonu yerine getirmek için çaba sarfedecektir..

Pomak tarihini gün yüzüne çıkartıp Pomak kimliğinin alelade basit ve sahiplenilmesine gerek olmayan bir kimlik olmadığını kitlelere ulaştırmak ve bu konuda çaba içerisinde olacaktır. 

Sitemiz Pomak kimligine bir halk kimliği, aidiyet bilinci olarak bakmaktadır.Sadece Pomak halkının varlığını kabul edenler ile birlikte olacaktır. 

En önemlisi sitemiz demokratik tarzda oluşan örgütlenmeleri destekleyecek ve bu örgütlenmelerin kurulmasını teşvik edici tarzda yayın yapacaktır.

Hiçbir kiçi,kurum ve devlet aleyhine yayın yapmayacak.Fakat eleştiri yapma hakkı saklı kalmak koşuluyla.

Gelişen her meseleye Pomak halkının çıkarları doğrultusunda yaklaşacak bu konuda yapacağı  yayınının Pomak halkı tarafında olacağını açıkça ilan etmektedir.

31 Ocak 2009

About Post Author

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail