Yozdilin Hürriyetten kovulması üzerine

Bana kalırsa asıl reddedilmesi gereken … burada tavır almaktır.

Yozdil, ulusalcılığı, çirkefliği, afedersiniz ama Çölaşanlığı ile ve “kişiye ya da fenomene nefret bazında” yazı yazan kusmuk-altı bir yaratık… İnsan türünün aslen tekhücrelilerden geldiğine dair somut bir kanıt!

Birtakım kelime oyunları, çirkin söylemler ile “vurucu”, “çarpıcı” olduğunu zanneden bir insansı, Bize ait zannedip tuvalette geride bırakırken, rengine bile bakmadan sifonu çektiğimiz bir katı nesne!…

Öte yanda da gittikçe karabasana dönüşen, sayrıklaşan bir diktatör taslağı… ve onun peşinden şuursuzca koşan politikacı ve medya güruhu! Son on yılını 60 yıllık vesayet ve darbe karabasanını ortadan kaldırayım derken harcayıp önümüzdeki 15-20 yılı bir karabasana döndürmeye kararlı başka bir kabus!

Bu lafı lütfen hafife almayın: 1984’de biri kalkıp PKK 30 yıl savaşacak, en az 40 bin kişi ölecek, ülkeye maddi zararı en az 150-200 milyar ve geleceğimizden 30 yıl olacak deseydi ne yapardınız? Gülerdiniz değil mi! Hem de ağzınızla değil!

Ama PKK 30 yıl [neredeyse ] tüm uluslararası savaş kurallarına uyarak mücadele etti ve korkunç kayıplara rağmen devlete diz çöktürdü! Şimdi pazarlık ediyorlar… Kürtlerin zaten doğal olan haklarını ne kadar kısarızın pazarlığını!

Yasal Kürt siyasileri ise nasıl hakiki siyasi olunur konusunda parmak ısırtıcı güzel örnekler veriyorlar, Yiğit Mert, kaya gibi sert! dedirtiyorlar!

Bu durumda bizim seçimimiz 5 asırlık dinci yobaz RTE ye karşı bir asırlık ulusalcı yobaz Yozdil’i mi savunmak olmalı!

Ne yani bizim seçimimiz iğrenç ile daha iğrenç arasında mı olmalı!

Aydın Doğan ve hempalarının giderek hükümete domalmalarını kendimize örnek ya da ihanet olarak mı almalıyız?

Bence ikisinden birini seçmek, bir seçim değil, ehven-i şer değil, sadece gidişatı makulleştirmek, meşrulaştırmaktır.

“İyi” ve “Kötü” bizim muhayyilemizden gelen bir şeydir ve onların da ötesi vardır!

Bence doğru olan Türkiye’de gerçek bir sol, halkçı, enternasyonalist, bütün aidiyetlere hakikaten eşit mesafesini kollayan bir siyasi tercih olmalıdır.

Bence var o, ama büyümeyi bekliyor

Hikmet Pala / Londra-İngiltere

About Post Author

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail