“Sıçtı Cafer bez getir”

 POSTED ON HAZİRAN 6, 2017 

“Sıçtı Cafer bez getir” kusura bakılmasın biraz argo bir söylem gibi durdu fakat geçtiğimiz günlerde BTTDD Başkanı Av. Necemettin Hüseyin’in açıklamasında Batı Trakyadaki herkezi Türk ilan etmesi,Pomak halkını inkar etmesi tamda bu söze karşılık gelmektedir. Sözüm ona Avukat,sözüm ona yaygın bir organizasyon olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı . Ama insan böyle saçmalıyor hayatında demekki.
Pomak halkının varlığından bi haber bu zat bir de kafasına göre kimlik belirmeye de kalkarak tam ortalık yere pislemiş oluyor.

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne bağlı belediyelerde sosyal merkezler kurulmasını öngören AB programı çerçevesinde İskeçe’nin Pomak belediyesi olan Mustafçova Belediyesi’nde yaşanan ve Belediye başkanının yanlış davranışı sonucunda yaşanan bir sorundan dolayı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin açıklama yaptı ve Pomakları yok sayarak aynen sunu dedi; “Batı Trakya’da yaşayan azınlık özbeöz Türk’tür” .

BTTDD Başkanı Av. Necemettin Hüseyin’in açıklamasının devamında şunlar yer almıştır. “Ben bir kez daha Batı Trakya’da yaşayan azınlığın özbeöz Türk olduğunu, bu Türk azınlığın ana dilinin Türkçe, resmi dilinin Yunanca olduğunu ve bu gerçeği hiç kimsenin değiştiremediği ve değiştiremeyeceğini beyan ederiz” dedi.
Ne diyelim “sıçtı cafer bez getir” durumu işte.

F.A

Skeče / Mustafčova

About Post Author

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

No Comments

Start the ball rolling by posting a comment on this article!

Bir yanıt yazın