Pehlivanköy AKP`li yöneticilerce sanayi çöplüğü haline getiriliyor !

Türkiyede tamamı Pomak halkından olan ilçe sıtatüsündeki tek yaşam alanı AKP li yöneticilerin dalaveraları sonucu sanayi atıklarınca zehirlenmeye başladı. İlçe halkını kasten öldürmeye teşebbüs sayılacak bu davranışa acilen dur denmesi gerekmektedir. / Pomaknews Agency

DEFOLUN GİDİN LAN!
Yobazca bir saldırganlıkla, ülkenin her yerinde #YAĞMA ve #TALAN yapmayı kendine görev edinmiş bir güruh var. Bu güruh; ormanları, su kaynaklarını, tarım alanlarını, yerleşim alanlarını, bitkileri, hayvanları, insanları yok etme pahasına saldırıyor!
Efendilerine şirin görünmek için, yalaklanmak için, hepsinden önemlisi de PARA İÇİN bu hainlikleri yapıyorlar.

HAYDİ BUNU DA SAVUNUN!
Son hainlik haberi Pehlivanköy’den geldi. Haftalardır süren hummalı çalışmanın oluşturduğu trafiği fark eden yöre halkı bu hareketliliğe bir anlam veremese de merak etmiş. Yaşadığımız dönemi, içine düştüğümüz çukuru fark eden bazıları burada bir şeytanlık döndüğünü anlamış.
Haftalardır, Pehlivanköy’e taşınan kamyonlar meğer #ENDÜSTRİYEL_ATIK yüklüymüş! Bu endüstriyel atıkları, iki tarafı dik yamaçlardan oluşan küçük bir vadiye, geniş bir çatağın içerisine boşaltıyormuş!
O kadar organizeler ki; kamyonlardaki balyalanmış endüstriyel atıkları, paletleri indirebilmek için beraberlerinde forklift bile getirmişler. Pehlivanköy’de dev bir ENDÜSTRİYEL ATIK DENİZİ oluşmuş! Yaşadıkları memleketin toprağına, suyuna, havasına pisleyen bu şeytanlar; bir an önce bulunup toplumun içerisinden ayıklanmalı! Bu yapılanlar karşısında mecbur kaldığı için tavır koyan #SİVİL_TOPLUM_KURULUŞU_TEMSİLCİLERİ, #SİYASETÇİLER, #KURUMLARIN_İLGİLERİ de şunu bilmeli: «Burada yapılanlar, ilgilerin, yetkililerin, ‘koftiden’ cezalar ile geçiştirebileceği suçlar değil! Bu tür suçlar sıradan kabahatler olarak cezalandırılamaz! Ağır ve caydırıcı cezalar gerekir!»
Bunu anlamaya kafanız basmıyorsa, bir zahmet Pehlivanköy’e gidin! Gidin de görün!
Hala kafanız basmıyorsa DEFOLUN GİDİN!

Murat Sevgi
http://twitter.com/MuratSevgi

About Post Author

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail